Lista aktualności Lista aktualności

Zimowy spacer po lesie

,,Upały lipcowe wróżą mrozy styczniowe" - to jedno ze starszych przysłów przekazywanych przez naszych dziadków. W tym wypadku mądrość ta nie sprawdziła się.

         Widok zimowego lasu kojarzy nam się przede wszystkim z drzewami pokrytymi kołderką śniegu, której drobinki połyskują w blasku słońca; z chrupiącym pod butami śniegiem oraz z odbitymi na nim  śladami dzikich zwierząt. 

         Obecnie spacerując po lesie nie zobaczymy takiego widoku… Tego roku zima jest wyjątkowo ciepła. Na pierwszy rzut oka las może wydawać się nam bezbarwny, opustoszały i monotonny. To tylko złudzenie! Zaglądając do środka lasu możemy zaobserwować szereg fascynujących widoków. Usłyszymy odgłosy ptaków które postanowiły zostać w kraju. Obcowanie z zimowym lasem pozwala oddać się magii spokoju, która nadal działa i oczarowuje wszystkich spacerowiczów regenerując ich siły dotleniając każdą komórkę organizmu.

 

         Co słychać i widać w lesie? W galerii zobaczycie kilka przykładowych leśnych widoków uwiecznionych na zdjęciach. 

 

Wracając do ludowych przysłów:  

,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”.

,,Jeśli trawa w styczniu nie zmarznie, to w sierpniu się spali”.

-mamy nadzieję, że również te mądrości się nie spełnią.

         Tymczasem zapraszamy Państwa do odwiedzania lasu i do przesyłania nam ciekawych zdjęć ze swoich wypraw :) Możecie liczyć na nasz odzew oraz na drobne upominki nagradzające Wasz wysiłek.