Lista aktualności Lista aktualności

Sadzenie lasu z firmą DS Smith

12 października na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w Leśnictwie Łuczewnica, odbyła się akcja sadzenia lasu. Do akcji chętnie włączyła się kielecka firma DS Smith Polska, która zajmuje się produkcją opakowań tekturowych. Udział firm w tego typu przedsięwzięciach jest wyjątkowo ważne, ponieważ przyczynia się do odnowienia lasu, którego produktem finalnym jest drewno, a to z kolei jest surowcem wyjściowym w procesie technologicznym produkcji opakować celulozowo-pochodnych.

Łącznie w akcję zaangażowało się ponad 150 osób. Byli to pracownicy firmy DS Smith wraz z całymi rodzinami.

 

Nad akcją czuwali leśnicy z Nadleśnictwa Daleszyce. Do sadzenia użyto sadzonek buka pospolitego z zakrytym systemem korzeniowym (z bryłką), wyhodowanych w naszym Gospodarstwie Nasienno-Szkółkarskim w Sukowie. Instruktażu udzielił nasz leśniczy Grzegorz Kisiel, który zademonstrował wszystkim jak poprawnie sadzić drzewka. W sumie posadziliśmy ok. 4 tys. sadzonek buka.

 

Akcję zakończyliśmy ogniskiem przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. To był piękny dzień! Dziękujemy za pomoc w odnowieniu lasu i mamy nadzieję, że powtórzymy to za rok.