Lista aktualności Lista aktualności

NTURALNE DRZEWKA CHOINKOWE - ZAPRASZAMY

Święta Bożego Narodzenia bez choinki w domu trudno sobie wyobrazić. Dzięki niej  święta stają się wyjątkowe i magiczne. Ubieranie choinki przed wigilią przy wspólnym kolędowaniu stało się już tradycją.  Jednak niektórzy borykają się z dylematem - jaką choinkę wybrać ? Sztuczną, czy naturalną? My nie mamy wątpliwości, co do wyboru. Naturalna choinka jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jako surowiec całkowicie biodegradowalny, jest w 100% ekologiczna! Nie zanieczyszcza środowiska, a przetworzona może posłużyć  jako nawóz organiczny. Roznoszący się po domu przyjemny, leśny, żywiczny zapach świeżej choinki sprawia, że mamy wrażenie jakby ze świętami przyszedł do nas cały las. Dlatego zachęcamy Państwa do zakupu ekologicznych drzewek pochodzących z legalnego źródła prosto z naszych lasów, które w kontrolowany sposób pozyskiwane są pod okiem leśników przy prowadzonych pracach gospodarczych. Świąteczne drzewko można sobie także wybrać samemu ze specjalnej plantacji choinkowej znajdującej się w jednym z naszych leśnictw - Leśnictwie Cisów.  

Co zrobić, aby zakupić taką choinkę ? Wystarczy skontaktować się z najbliższym leśniczym lub zadzwonić bezpośrednio do Nadleśnictwa. Udzielimy Państwu dalszego instruktażu oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Kontakt do leśnictw znajduje się w zakładce: http://www.daleszyce.radom.lasy.gov.pl/en/lesnictwa

Kontakt do Nadleśnictwa Daleszyce : tel.: 41 307 19 40, 41 317 19 68

Oprócz prowadzonej sprzedaży detalicznej choinek, Nadleśnictwo co roku wspiera lokalne instytucje, m.in.  szkoły, przedszkola, kościoły przekazując drzewka do placówek. W ostatnim czasie naturalna choinka – jodła kaukaska ozdobiła także lokalną imprezę ,,W POGONI ZA MIKOŁAJEM’’, którą Nadleśnictwo miało przyjemność współfinansować.  

Korzystając z okazji  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chcemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Mamy nadzieję, że najbliższe Święta będą  dla wszystkich wyjątkowe, przepełnione ciepłem rodzinnym, pełne radości, nadziei, a także pachnące lasem.