Lista aktualności Lista aktualności

Finał Konkursu Filmowego ,,Leśne fascynacje”

     

12 lipca Nadleśnictwo Daleszyce miało przyjemność gościć finalistów konkursu filmowego ,,Leśne fascynacje”. Przypomnijmy - konkurs ten polegał na nagraniu krótkometrażowego filmu, w którym uczestnicy mieli za zadanie opowiedzieć w formie krótkiej impresji filmowej, o swoich fascynacjach, których źródłem jest okoliczny las.

        Laureaci zgodnie z zapowiedzią zostali zaproszeni do jednego z leśnictw, gdzie spędzili czas z leśniczym obserwując pracę w leśnictwie. To była niepowtarzalna okazja dowiedzieć się w praktyce jak wygląda praca leśniczego na co dzień. Nasi goście mieli okazję obserwować między innymi pracę forwardera, poznali system funkcjonowania ppoż. oraz obejrzeli ciekawe, historyczne miejsca znajdujące się na terenie - Nadleśnictwa Daleszyce. Goście zwiedzili także najnowocześniejsze w Polsce - Gospodarstwo Nasienno – Szkółkarskie w Sukowie.

        Jak stwierdziła zwyciężczyni konkursu - ,,Nie spodziewałam się, że praca leśniczego jest tak ciekawa, a zarazem wymaga tylu poświęceń”. To prawda, praca leśniczego wymaga sporego wysiłku i poświęcenia, ale jest także źródłem satysfakcji, która rekompensuje włożony trud. Jednak największym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników była rozbieżność pomiędzy panującymi stereotypami, a tym co zaobserwowali faktycznie w terenie.