Lista aktualności Lista aktualności

Edukacja leśna w klimacie jesieni

W ostatnim czasie korzystaliśmy z pięknej pogody jesiennej prowadząc w terenie szereg zajęć z edukacji przyrodniczo-leśnej.

15 oraz 16 października odwiedziły nas dzieci z klas zerowych oraz z przedszkola Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Stefana Żeromskiego w Cedzynie.

23 października zawitali do nas starsi uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli.

Zajęcia odbyły się na terenie leśnictwa Sieraków.

Przebarwiające się liście w części opadnięte na leśne ścieżki sprawiły, że był to prawdziwy festiwal kolorów. Wspólnie obserwowaliśmy jak wygląda cudowny, kolorowy, jesienny krajobraz lasu. Podczas tych obserwacji mieliśmy również okazję zapoznać się lub przypomnieć sobie podstawowe gatunki lasotwórcze. Uczniowie korzystając z odpowiedniego klucza oznaczali gatunki drzew. Zaangażowanie było naprawdę duże, co przyniosło nam wiele radości i dumy z młodego pokolenia. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto przebywać na świeżym powietrzu oraz jakie inne korzyści czerpiemy przebywając w lesie.

Ważnym elementem naszej integracji było wspólne ognisko. Ponieważ edukacja leśna w terenie bez pieczenia kiełbasek nie wchodzi w grę, nasz leśniczy Grzegorz Kisiel zapewnił nam tę przyjemność, przygotowując drewno.

To były ciekawe zajęcia, a zdjęcia z tej wyprawy będą nam przypominać miłe chwile oraz dobrą zabawę.